wtorek, 16 czerwca 2015

DWIE STRONY MEDALUD W I E   S T R O N Y    M E D A L U

W każdej sytuacji znajdziemy dwie strony: dobrą i złą. Podejmując decyzję powinniśmy wziąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, aby wybór był korzystny. Weźmy na przykład sobie- studia za granicą.
DOBRE STRONY: nauczymy się języka, jest to lepszy start
ZŁE STRONY: zostawiamy przyjaciół i rodzinę, uczymy się żyć na nowo
I tak dalej, i tak dalej... Tych argumentów mogłabym wymienić jeszcze kilkanaście, ale to nie ma sensu (w tym przypadku), ponieważ chciałam Wam tylko w prosty sposób pokazać co mam na myśli :) Często wydaje Nam się, że coś jest wspaniałe, jednym słowem najlepsze, lecz po bliższym "zapoznaniu się" okazuje się, że wcale nie jest to takie idealne jak Nam się wydawało- i na odwrót. Później dochodzi rozczarowanie i żal do samych siebie, że daliśmy się zaślepić oraz nie rozważyliśmy wszystkiego dokładnie. Myślę, że wolelibyście sobie tego oszczędzić, takiego wyrywania włosów z głowy za źle podiętą decyzję... Mam rację czy się mylę? 

Druga kwesta tyczy się prawdy oraz słusznosći w ocenie sytuacji... Na codzień spotykamy się z wachlarzem nieporozumień. Zdarza się, że to nie My jesteśmy poszkodowanym, a jedynie słuchaczem- często nieobiektywnym. Krew się w Nas gotuje na myśli o zdarzeniu, krzywdzie jaka stała się przyjacielowi, o niesprawiedliwym zachowaniu drugiej osoby, ale czy wobec tego sami zachowujemy się odpowiednio? Być może zapoznanie się z drugą wersją opowiadania wcale nie jest dla nas wygodne, ale na pewno słuszne. Zanim wydamy "wyrok" zastanówmy się czy to dobra decyzja i znów, rozważmy wszystkie za i przeciw, bo każdy kij ma dwa końce!
Mimo nieobecności na blogu, oto strony na których jestem ciągle aktywna :) 
 ask.fm   // instagram  // fanpage
snapchat: jowiiiitai (4i + 1)

*post pisany ze specjalną dedykacją dla Carli! ♥ Trzymaj się mała!:*

Buziaki!
Jowita